Technologia

Odwierty wykonywane są wiertnicą hydrauliczną pozwalającą na wiercenie otworów o głębokości do 150 metrów z prędkością do 30 metrów na godzinę. Dzięki samobieżnej, gąsienicowej wiertnicy możemy wjechać w dowolne miejsce wskazane przez klienta np: na wzniesienie lub przejechać przez wąski przesmyk między budynkami (nie ma potrzeby wjeżdżania ciężarówką do przewozu maszyny wiercącej).

Stosowana przez nas technologia wiercenia pozwala na idealne utrzymanie pionu wierconego otworu a przez to gwarantuje bezproblemowe osadzenie rur z filtrem.

Odwierty wykonywane są koroną wiertniczą w systemie odex. W gruncie miękkim stosuje się rurę osłonową stalową o średnicy 193,7 mm a po dojściu do skały następuję zmiana na koronę o średnicy 165 mm (proszę porówać ofertę innych firm gdyż często średnica odwiertu jest mniejsza od naszej co oznacza mniejszą wydajność przy tej samej głębokości studni). Odwiert wykonuje się schodząc poniżej poziomu na którym znajduje się woda.

Następnie studnia zostaje zafiltrowana rurą pcv o średnicy 125 mm z atestem do wody pitnej. Po zafiltrowaniu studni wykonujemy pompowanie oczyszczające które pozwala określić godzinową i dobową wydajność studni.

W chwili obecnej wykonujemy odwierty na terenie całego kraju.